Make your own free website on Tripod.com

hosted by tripod

Search the web with Hotbot                                                                                                                                                       Host your site on Tripod

 

                            

               

Sibel Koçarslan'ın "GEVEZE KOMŞULAR " isimli mizah kitabını İzmir' de Alsancak Sevgi Yolu,Alsancak, Konak, Karşıyaka ve Bornova Sanat Sokağındaki kitabevlerinde bulabilirsiniz

                                                                                    xxx

                                       Önsöz Alıntıları

Kadın erkek ilişkileri,herkesin hayatında en çok sözü edilen konulardır. Aşklar, aldatmalar, sevgiler, sadakatler,sadakatsizlikler, nankörlükler, saçını süpürge etmeler vurdum duymazlıklar, görmezlikten gelmeler, tek taraflı insan kullanmalar, velhasıl sonu gelmeyen, tükenmeyen konular.
        Kadınlar, her cefaya katlanırlar. Kıtlıktan, cefadan ne sağlık kalır, ne güzellik. Bir de bakmışlar etraflarında koca da yok. Erkekler ise ne cefa sever, ne kıtlık, ne de iş. Kadınları def nettikten sonra ölü evine gelip, bana birini bulun diyen çoktur. Hadi diyelim, en fazla altı ay ya da bir sene. Öyle erkeklere hortlayıp geri gelmek lazım. Kadınlar erkekleri mutlu etmek için yaratılmışlardır.Erkekler ise kadınları sinir etmek için yaratılmışlardır. Çünkü kadınlar duygusaldır, her şeyi ince düşünür. Erkekler ise işlerine geldi mi ince düşünür.
         Şu son günlerde boynuzlanmayan kadın kalmadı gibi.Gerçekten boynuzlanmayan bazıları da muhakkak internet üzerinden sanal boynuz yemişlerdir. Bence geyik kafası satan dükkanlar hızla açılmalı ve her eve bir geyik kafası koymalı,erkeklere her an yaptıkları haltları başlarına kakmak için. Belki biraz utanırlar.
         Biraz da yatırım yapan erkekler kategorisine değinelim. Bu erkekler hep yatırım yaparlar.Yata , kata, kızlara, arabaya, işe. Aklınıza ne gelirse. Bir şey hariç. Hanıma ve eve yatırım yapmazlar. Hanımlar ve çocuklar para istediler mi " Sevgili ailem, şu an yatırım yapmakla meşgulüm, biraz idare ediverin" derler. Aile halkı da bunu yutar. Hanım çalışıyorsa aldığı üç kuruş maaşla canını dişine takarak evi ve çocukları geçindirir.
        Erkekler hep yatırım yapmaktadırlar. Evden gayrı her yere. Şu yatırımların sonu bir türlü gelmez ki aile faydalansın. Siz siz olun, yatırım kelimesini ağzına alan erkeklerden uzak durun. Bucak bucak, kaçın. Sürekli yatırım yapan bir erkek ile evleneceğinize, sokaktaki bir simitçi ile evlenin, eve daha çok para girer. Hiç değilse kandırılmazsınız. Simitçi, simitçilik yaptığı sürece bir yatırım yapmayacaktır.